Auktion pågår nu, 135 st utrop

Observera att föremålen på nedanstående nätauktion kan komma att strykas med kort varsel då det är en pantauktion. Läs mer under Villkor, Villkor på andra språk
Alla föremål på våra internetauktioner säljs i befintligt skick. Köparprovision om 15% tillkommer på slaget belopp.

Träffar: 3772   [1] 2 3 ... 189 Nästa »

Scarf Hermés Courbettes & Cabroles (1654), fläckig i behov av kemtvätt, tråddragning, ca 89x87cm

Scarf Hermés Courbettes & ...

2024-05-08 20:14:00

Till auktionen

Aftonväska Jolles, made in Austria, broderad med historiserande figurscen i rokokostil, 1900-tal, , slitage, fläckar, ca 20x16cm, beslag i vit & gulmetall, tidningsurklipp där prinsessan Lilian bär liknande aftonväska medföljer

Aftonväska Jolles, made in...

2024-05-08 20:13:30

Till auktionen

Akustisk gitarr Furch, modell G 23 CR, serienummer 32677, daterad 2008, hårt fodral, slitage, några repor. Skickas med Bussgods eller PostNord

Akustisk gitarr Furch, mode...

2024-05-08 20:13:00

Till auktionen

Collier, halvstelt, innermått ca 35cm, bredd 20mm, 1956, otydliga stämplar, slitage, 925/1000 silver. Vikt: 56,3 g

Collier, halvstelt, innerm...

2024-05-08 20:12:30

Till auktionen

Collier, halvstelt, längd ...

2024-05-08 20:12:00

Till auktionen

Sex kaffeskedar, modell Chippendale, längd 12cm, slitage, silver.  Vikt: 91,3 g

Sex kaffeskedar, modell Chi...

2024-05-08 20:11:30

Till auktionen

Ljusstake, barockstil, med svensk importstämpel, höjd 18cm, slitage, mindre bucklor, fylld botten, bruttovikt 463,3g

Ljusstake, barockstil, med ...

2024-05-08 20:11:00

Till auktionen

Ett par ljusstakar, barockstil, Stockholm 1943, höjd 17cm, fylld botten, gravyr, slitage, bruttovikt 997,6g Vikt: 0 g

Ett par ljusstakar, barocks...

2024-05-08 20:10:30

Till auktionen

Bordspendyl, nyklassicism, urtavla med romerska siffror, fanerad med olika träslag, bronserade detaljer, dekor av vinrankor, verket märkt Paris, 1900-talets första hälft, med nyckel, slitage, lagningar, avslag, urtavla med ytslitage.

Bordspendyl, nyklassicism, ...

2024-05-08 20:10:00

Till auktionen

Skål, "Mine", Ulrica Hydman- Vallien för Kosta Boda, höjd 9cm, ca  Ø26cm, slitage, mindre kantnagg.  Skickas med paket.

Skål, "Mine", Ulrica Hydma...

2024-05-08 20:09:30

Till auktionen

Glas, "Mine", Ulrica Hydman- Vallien för  Kosta Boda, höjd 11cm, smärre slitage.  Skickas med paket.

Glas, "Mine", Ulrica Hydman...

2024-05-08 20:09:00

Till auktionen

Ljusstake, klarglas med färgat underfång, höjd 38,5cm, smärre slitage. Skickas med paket.

Ljusstake, klarglas med fä...

2024-05-08 20:08:30

Till auktionen

Ring, stl 16½, ur serien "Sagan om Ringen", Theresia Hvorslev, slitage, 18K guld. Vikt: 1,6 g

Ring, stl 16½, ur serien "...

2024-05-08 20:08:00

Till auktionen

Ring, stl 16½, ur serien "Sagan om Ringen", Theresia Hvorslev, slitage, 18K guld. Vikt: 1,6 g

Ring, stl 16½, ur serien "...

2024-05-08 20:07:30

Till auktionen

Ring med lapis lazuli, stl 16¾, ur serien "Sagan om Ringen", Theresia Hvorslev, slitage, 18K guld. Vikt: 1,5 g

Ring med lapis lazuli, stl ...

2024-05-08 20:07:00

Till auktionen

Fyra servettringar, olika modeller och tillverkare, en med monogram under grevlig krona, bredd ca 1,5- 3,5cm, slitage, gravyr, den större med bristningar, silver. Vikt: 54,2 g

Fyra servettringar, olika m...

2024-05-08 20:06:30

Till auktionen

Askfat, ca Ø8cm, gravyr, 830/1000 silver.  Vikt: 22,8 g

Askfat, ca Ø8cm, gravyr, 8...

2024-05-08 20:06:00

Till auktionen

Del av handtag, brittiska stämplar, slitage, silver. Vikt: 16,7 g

Del av handtag, brittiska s...

2024-05-08 20:05:30

Till auktionen

Herrur, Certina DS Podium, ca 38x38mm, quartz, datum, kronograf, stål, referensnummer COO1517A, serienummer 11BC1307556, inga tillbehör, slitage, repor.

Herrur, Certina DS Podium, ...

2024-05-08 20:05:00

Till auktionen

Sked, Ryssland, omkring år 1900, längd 15cm, otydliga stämplar, slitage, silver. Vikt: 29,5 g

Sked, Ryssland, omkring år...

2024-05-08 20:04:30

Till auktionen

[1] 2 3 ... 189 Nästa »